• KRICKER v kine!

• 18.3.2022 o 17,00h by sme Vás chceli srdečne pozvať na premietanie krátkeho a jedinečného filmu KRICKER, z produkcie Centra voľného času Handlová v spolupráci s Domom Kultúry Handlová.

Film KRICKER Vám môže priniesť iný pohľad na naše mesto.

Na úvod sa Vám predstaví všetkých 12 Handlovských ikon, tak, ako ste ich ešte nevideli a tiež prináša príbeh o Henrichovi Krickerovi.

Dej je obohatený o krásne zábery, ktoré Vám privodia pocit hrdosti na to, že ste Handlovčan, Handlovčanka.

Film je venovaný k 645. výročiu prvej písomnej zmienky o Handlovej a všetkým baníkom s ich rodinami.

Tešíme sa na Vás!!!

18.3.2022 o 17,00h Kinosála DK

Video: KRICKER v kine

• HendiCamp Handlová

• Staňte sa súčasťou krásnej myšlienky... Ďakujeme

Video: HendiCamp Handlová

Myšlienka zrealizovania denného tábora pre hendikepované deti sa zrodila v novembri minulého roka. Tieto deti nemajú toľko možností ako zdravé, práve preto sme sa rozhodli priniesť do nášho mesta niečo nové.

Denný tábor je určený pre deti s telesným a mentálnym hendikepom a pre ich milujúcich rodičov. HendiCamp ponúka pestrý program odvíjajúci sa od potrieb a schopností detí.

Rodičia v tábore nájdu zaslúžený relax, kde im budú poskytnuté služby, ktoré si nedokážu dopriať počas roka.

HendiCamp spája ľudí s ťažkým životným osudom a vytvára nové priateľstvá.

Tábor sa bude konať v letnom mesiaci od 4. do 8. júla 2022 prioritne v priestoroch Exteriérového baru - MAURI a priľahlých športových plochách ( HUTIRA).

Keďže tieto rodiny veľakrát bojujú nielen s postihnutím dieťaťa, ale aj často so zlou finančnou situáciou, radi by sme im tento tábor poskytli bezplatne!

A preto potrebujeme aj Vás.

Chcete byť aj vy súčasťou realizácie HendiCampu a podporiť túto krásnu myšlienku?

Podporiť nás môžete finančne, materiálne alebo poskytnutím vašich služieb.

Bližšie info na lucia.chuda@handlova.sk 0904 680571 alebo na 0907 898859

• Mini workshop "Baby masáže"

• Chceli by sme Vás pozvať na mini workshop Baby masáže, ktorá sa bude konať 23.2 (streda) o 9:30 v našom Malinkove. Tento workshop bude viesť certifikovaná lektorka a dozviete sa na nej rôzne zaujímavé informácie. ČO PRINÁŠA BABY MASÁŽ NÁŠMU DIEŤATKU? Potešenie, pokojnejší spánok, uvoľnenie napätia a stresu, môže odstrániť aj popôrodné traumy, prehĺbi vzťah matka – dieťa, denný rituál zvyšuje imunitu, pomáha správne fyzicky aj psychicky sa rozvíjať, rozvíja motoriku, upokojuje hyperaktívne deti, uvoľňuje kŕče, zlepšuje dýchanie, zlepšuje krvný obeh, masáž pozitívne ovplyvní deti, ktoré trpia špeciálnymi poruchami učenia, zlepšuje stav alergikov, astmatikov a deti s ekzémami. Počet miest obmedzený, preto kto máte záujem sa prednášky zúčastniť kontaktujte nás cez správu.

Ďakujeme a tešíme sa na Vás!

• Masky na snehu

• Konečne sa môžeme vidieť 13.2.2022 od 13,00h na bývalej zjazdovke na Remate!

MASKY NA SNEHU!

Kedže nám Perinbaba dopriala a je čas karnevalov, rozhodli sme sa spojiť dokopy sánkovačku s maškarným bálom.

A čo to znamená?

Všetky masky sú vítané na kopci, buď na tradičnom vozidle alebo na vlastnom vynáleze.

Najkrajšie masky, najoriginálnejšie funkčné vozidlá a najrýchleší zjazd kopca určite získa nejakú cenu.

• Pomôžte našim psíkom

• A je to tu! V spolupráci s Karanténnou stanicou Handlová a zástupkyňou MsP Handlová Luckou Chudou sme dali dokopy zopár vecí, ktoré by naši psíci v karanténnej stanici potrebovali.

Chceli by sme vás poprosiť, či už prispejete finančne, materiálne alebo prezdieľate tento príspevok, pomôžete nám veľmi. Spojme sa a pomôžme našim psíkom lepšie žiť.

• Premiéra filmu Kricker

• 2.2.2022 sa uskutočnila premiera krátkeho filmu KRICKER, ktoré Centrum voľného času Handlová v spolupráci s Domom kultúry mesta Handlová vytvorilo k 645. výročiu prvej písomnej zmienky o Handlovej.

Všetkým hosťom chceme poďakovať, že si našli čas a prijali naše pozvanie. Veríme, že vo vás film zanechal hrdý pocit, že ste KREKÁČI.

Film chceme postupne predstaviť aj Vám všetkým!

• Zábavné video o vianočných tradíciach

• A je to tu!

Sú tu Vianoce, čas pokoja, radosti a Vianočných tradícií.

Každá krajina, každá doba, každá generácia a každá rodina má tie svoje, pre nich najkrajšie Vianočné tradície. Tieto tradície sme sa pokúsili natočiť aj my, pracovníci CVČ Handlová v spolupráci s Dom kultúry mesta Handlová

Samozrejme, video je trošku odľahčené a možno v ňom treba hľadať trošku nadsázky, ale veríme, že Vás pobaví a pripomenie, že Vianoce sú o niečom inom, ako drahých darčekoch a predbiehaní sa, kto má krajší Vianočný stromček.

My Vám prajeme, aby vaše Vianočné tradície boli o rodine, láske a predovšetkým o zdravý.

Veríme, že prekrojené jabĺčko prinesie každému len šťastie.

A ak sa Vám podarí zachytit “čaro Vianoc” pridajte fotku pod toto video a možno nechá Ježiško darček pre Vás aj u nás v CVČ.

Šťastné a veselé Vianoce a všetko dobré do Nového roka praje kolektív CVČ Handlová!