• História CVČ

Naše školské zariadenie vzniklo v septembri 1954 ako Okresný dom pionierov a mládeže. Po nežnej revolúcii, v dôsledku apolitizácie činnosti, došlo k zmene názvu na Dom detí a mládeže (ďalej DDaM). DDaM spočiatku pracoval v priestoroch budovy na Ul. F. Nádaždyho 2 v Handlovej a neskôr v budove terajšej špeciálnej základnej školy, priamo v centre mesta. V septembri roku 1991 sa DDaM opätovne presťahoval do pôvodných priestorov na Ul. F. Nádaždyho 2, kde sídlil až do konca školského roka 2012/2013. V školskom roku 1994/1995 sa DDaM transformovali na centrá voľného času (ďalej len CVČ). Ich cieľom bolo umožniť deťom školského veku a dospievajúcej mládeži na báze dobrovoľnosti užitočne a zmysluplne tráviť voľný čas. Naše CVČ si zvolilo názov Relax, ktorý nieslo až do prázdnin školského roka 2012/2013, kedy došlo v dôsledku racionalizačných opatrení ku zmene sídla nášho školského zariadenia. V súčasnosti využíva CVČ na svoju výchovno-vzdelávaciu činnosť priestory Domu kultúry v Handlovej. Dňa 1. januára 2002 získalo naše CVČ právnu subjektivitu a od 1. júla 2002 je naším zriaďovateľom Mesto Handlová. Naše CVČ je teda v súčasnosti rozpočtovou organizáciou s vlastnou právnou subjektivitou, ktorej zriaďovateľom je Mesto Handlová.