• V MALINKOVE SA STRIHALA PÁSKA

V STREDU, 10.4.2024 sme v Detskom centre Malinkovo oficiálne otvorili zmodernizovanú a vylepšenú herňu. Na otvorenie prijali pozvanie

Ing. Radoslav Iždinský, viceprimátor mesta Handlová, PaedDr. Andrea Bacúšan PhD., spoločný školský úrad Handlová a Deana Štupáková, ktorá sa podieľala na výrobe jednotlivých sekcií v herni spoločne so stolárom Miroslavom Bakšom.

V herni pribudli 4 nové sekcie: obchod, lekár, stavbár, kuchynka. Príslušenstvo do jednotlivých „kútikov“ je orientované na samoobslužné činnosti a rozvoj fantázie.

Prvky v týchto „kútikoch“ sú vyrobené ako zmenšená kópia reálnych nábytkov.

Deti sa tak formou hry zároveň učia rôznym zručnostiam a rozvíjajú svoju kreativitu.

Touto cestou by sme sa chceli poďakovať Mesto Handlová za výraznú podporu počas fungovania Malinkova aj všetkým, ktorí za nás a náš projekt hlasovali začiatkom roka v obchodnom reťazci TESCO Prievidza.

Aj vďaka Vám sme získali finančný príspevok na vybavenie jednotlivých sekcií.

Vylepšenú herňu sme dnes slávnostne otvorili symbolickým prestrihnutím pásky. Veríme, že sa zmodernizované a vylepšené MALINKOVO bude všetkým našim malým návštevníkom páčiť.