• Šport v meste

• Memoriál Karola Matiaška- futbalový turnaj 2019

• 17.04.2020 14:11
        • Turnaj vzdáva hold jednému z významných športovcov a občanov mesta a mládeži otvára brány k športu. Na počesť legendy handlovského futbalu, vynikajúceho hráča, trénera a držiteľa klubového rekordu v počte strelených gólov sa konal VI. ročník turnaja v halovom futbale „Memoriál Karola Matiaška“ pre deti 1. stupňa základných škôl. I tento rok prijali pozvanie hostia z družobného mesta Šárisáp v Maďarsku.
        • Turnaj významným spôsobom prispieva k potrebe šírenia dobrých vzorov a vytváraniu príležitostí k tomu, aby sa mladí ľudia stretávali, budovali si priateľstvá a naučili sa čestnému spôsobu súťaženia. Turnaj otvoril a ceny odovzdával zástupca primátorky Radoslav Iždinský, pozvanie prijali starosta obce Šárišáp Károly Kollár, starosta obce Chrenovec – Brusno Tibor Čičmanec, vzácni  hostia, Peter a Karol Matiaško ml., prezident MFK Baník Handlová Martin Uríček, poslanec MsZ mesta Handlová Jozef Juríček a všetci riaditelia základných škôl. Delegáciu z družobného mesta Šárišáp tvorili zástupcovia Šárisápskej slovenskej samosprávy, jej predsedníčka Katarína Huberová Kisgyőriová a poslanec Memoriál Karola Matiaška je výborným prvým výkopom pre mladé futbalové talenty Posledný zápas jesene MFK Baník Handlová vyhral nad TJ Plevník Drienové 4:1. Domáci futbalisti začali zápas ofenzívne a po niekoľkých nepresných zakončeniach v piatej minúte otvoril skóre Lukáš Lazar. Hostia však už v ôsmej minúte priamym kopom prekonali nášho mladého brankára Petra Iláša a vyrovnali gólom Andreja Budaya. Futbalisti Handlovej však ešte do polčasu pridali ďalšie dva góly z kopačiek Tibora Bugára a Martina Baču a tak Baníci išli na prestávku s dvojgólovým náskokom. Hneď na začiatku polčasu sa do vyloženej šance dostal Andrej Turančík avšak z dobrej pozície minul bránku. Po hodine hry bol v šestnástke faulovaný hosťujúci hráč a Jozef Ondrejka inkasoval žltú kartu a následne druhú žltú a bol vylúčený. Pri realizácii pokutového kopu sa vyznamenal náš brankár Peter Iláš, ktorý hosťujúcemu Jozefovi Kušnierovi vystihol strelu. Následne mali hostia, ktorí hrali “presilovku” o jedného hráča, pár sľubných šancí ale nepodarilo sa im ich premeniť. V 79. minúte 4 gólom Handlovej upokojil vývoj zápasu Andrej Turančík a stanovil ním konečné skóre zápasu. Naši futbalisti týmto zápasom uzavreli jesennú časť súťaže s veľmi dobrým výsledkom 1. resp. 2. priečka tabuľky V. ligy sever. Na svojom domácom ihrisku vyhrali všetky zápasy. Veríme, že tento trend bude pokračovať aj v jarnej časti súťaže a naši futbalisti sa udržia na popredných miestach tabuľky V. ligy Sever. Braňo Kaniansky József Piroska. Turnaja sa zúčastňujú futbalisti z Maďarska už niekoľko ročníkov na základe 22 ročnej spolupráce a nadviazania družobných vzťahov s mestom Handlová v roku 1997. Ďakujeme diváckej verejnosti za skvelú atmosféru a podporu mladých talentov, organizátorom z CVČ Handlová, MFK BANÍK Handlová, MBK za bezplatný prenájom športovej haly a pánom Karolovi a Petrovi Matiaškovi za osobnú účasť a podporu turnaja nesúceho meno ich otca, legendy handlovského futbalu. Zo 6. ročníka futbalového turnaja si po sčítaní bodov Putovný pohár odnieslo partnerské mesto Šárišáp, ktoré získalo najvyšší počet. V 1. kategórii žiakov 1. a 2. ročníka ZŠ vyhrala ZŠ Morovnianska cesta pred ZŠ Školská a žiakmi zo Sárisápu. Za najlepšieho hráča bol vyhlásený Nikolas Verzea zo ZŠ Morovninska cesta, najlepším strelcom bol Radoslav Bodnár s rovnakej školy a najlepším brankárom Patrik Ličko zo ZŠ Školská. V druhej kategórii žiakov 3. a 4. ročníka ZŠ zvíťazil Sárisáp pred ZŠ Chrenovec – Brusno a na treťom mieste sa umiestnili žiaci zo ZŠ Školská. Najlepším hráčom bol Dávid Lenhart zo ZŠ Chrenovec Brusno, najlepším strelcom Máté Teberi zo Sarisápu a najlepším brankárom Kristián Sokolovský zo ZŠ Mierové námestie.