• Šport v meste

• Oceňovanie najúspešnejších športovcov, trénerov, kolektívov a funkcionárov   za rok 2019 mesta Handlová
          • Oceňovanie najúspešnejších športovcov, trénerov, kolektívov a funkcionárov za rok 2019 mesta Handlová

• 07.05.2020 14:11

Organizátor: Mesto Handlová, CVČ, komisia KaŠ pri MsZ Handlová, DK Handlová

Komisia športu pri MsZ na základe podkladov TJ, klubov a jednotlivcov v zmysle schválených kritérií vybrala tých najlepších. V kinosále DK boli divákom predstavení 21 športovci  z nášho mesta, ktorí dosiahli na svetových, európskych a národných súťažiach najlepšie výsledky. Z rúk primátorky mesta Mgr. Silvii Grúberovej, predsedu športovej komisie Martina Uríčeka a paraolympionika Jakuba Kraka prevzali najúspešnejší športovci nášho mesta ocenenia za svoje vynikajúce športové výsledky alebo záslužnú prácu v oblasti telovýchovy a športu za minulý kalendárny rok. Všetci ocenení si za reprezentáciu nášho mesta zaslúžia obdiv a úprimné poďakovanie. Do ďalšieho obdobia prajeme všetkým veľa športových úspechov.

• Memoriál Karola Matiaška- futbalový turnaj 2019

• 17.04.2020 14:11
          • Turnaj vzdáva hold jednému z významných športovcov a občanov mesta a mládeži otvára brány k športu. Na počesť legendy handlovského futbalu, vynikajúceho hráča, trénera a držiteľa klubového rekordu v počte strelených gólov sa konal VI. ročník turnaja v halovom futbale „Memoriál Karola Matiaška“ pre deti 1. stupňa základných škôl. I tento rok prijali pozvanie hostia z družobného mesta Šárisáp v Maďarsku.
          • XXXVI. ročník Behu oslobodenia mesta Handlová

• 17.04.2020 14:00

36. ročník tradičného športového podujatia, ktoré sa koná pri príležitosti výročia oslobodenia nášho mesta sa tento rok uskutočnil v piatok, 12.apríla 2019, v inom čase ako sme boli zvyknutí. Deti odštartovali beh až o 17,00h. Už druhý rok bolo súčasťou tohto podujatia koleso, ale nie hocijaké, koleso, ktoré nás spája. Manifestačná jazda s heslom „Namier to na mier“ prebiehala v prestávke medzi behmi. Jazda pozostávala z troch okruhov po uliciach potočná a partizánska. Aj napriek nepriaznivému počasiu sa Behu zúčastnilo celkovo 80 bežcov, z toho 42 dospelých bežcov a 38 žiakov. Garantom a zároveň generálnym sponzorom tejto tradičnej bežeckej súťaže je Mesto Handlová. Hlavnými organizátormi podujatia boli ŠK Achilles Handlová, Centrum voľného času v Handlovej. Na organizácii podujatia nezištne participovali aj členovia Hasičského a záchranného zboru v Handlovej, AMK Baník Handlová, Mestská polícia Handlová, Hater Handlová, dom kultúry Handlová a DaMP. Štart a zároveň cieľ bežeckej súťaže bol pred bývalou budovu štátnych majetkov. Celý pretek prebiehal na uliciach Potočná a Partizánska. Súčasťou tohtoročného behu bol pietny akt položenia kytice k Pamätníku padlých v CMZ, ktorý sa uskutočnil pred manifestačnou jazdou. Naše poďakovanie patrí všetkým, čo podporili tento Beh. Ďakujeme, aj vďaka Vám sa nám podarilo dobehnú do cieľa.

• Morovnianska podkova 2019

• 17.04.2020 14:10
          • Málokto má príležitosť vidieť ich v lese pri práci, či prší, či neprší. Majestátnosť takmer jednotonových zvierat si uvedomíte až vtedy, keď stojíte v ich tesnej blízkosti. S rešpektom sa pozeráte ako ťahajú niekoľko kusov driev, vážiacich každé samostatne takmer 600 kg. Ťažné kone ich dokážu potiahnuť. Vďaka pokynom furmanov, ktorí si zrejme za jednu svoju pracovnú smenu poriadne ponamáhajú hlasivky, si mohli pozrieť diváci na 15. ročníku Morovnianskej podkovy, súťaže furmanov, závideniahodné výkony. Publikum na otvorenom priestranstve v mestskej časti Morovno pri Handlovej tlieskalo v tomto roku 13 furmanom v sobotu 4. mája 2019.